20 sie

Pełna dominacja w szóstym sparingu. Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 99:57

W szóstym meczu przedsezonowym Trefl Sopot pokonał Polski Cukier Toruń 99:57 (23:8, 26:11, 23:18, 27:20). Najskuteczniejszym koszykarzem drużyny Marcina Stefańskiego był Dominik Olejniczak, który zdobył 22 punkty.

Od początku meczu w ERGO ARENIE gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń. Tylko do 2. minuty, kiedy po trójce Karola Gruszeckiego rzutem dwupunktowym odpowiedział Aaron Cel, zawodnicy Twardych Pierników mieli wynik „na styku”. Potem na parkiecie rządzili wyłącznie koszykarze Trefla. Kolejne trzy punkty popularnego „Gruchy”, a także kolejne trzy (!) udane akcje Łukasza Kolendy pozwoliły sopocianom odskoczyć na dziewięć punktów (14:5). Z każdą kolejną minutą przewaga Trefla rosła. Po 10. minutach gry było to piętnaście oczek (23:8), a po zaledwie 15. już dwadzieścia pięć (40:15)! Świetnie spisywali się w zasadzie wszyscy gracze sopockiej drużyny, jednak na szczególne wyróżnienie zasługiwał Łukasz Kolenda, który w pierwszej połowie zgromadził aż 18 punktów! Do przerwy Trefl prowadził 49:19.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana niż poprzednie dwie, jednak ton wciąż nadawali zawodnicy z Sopotu. Nie do zatrzymania pod koszem był Dominik Olejniczak, a zza łuku trafiali Michał Kolenda i Karol Gruszecki. Tę część meczu Trefl wygrał 23:18. W ostatniej kwarcie trener Marcin Stefański dał szanse zaprezentowania się młodym zawodnikom, takim jak Daniel Ziółkowski i Sebastian Rompa. Nie przeszkodziło to jednak graczom Trefla w powiększaniu swojej przewagi. Ostatecznie sopocianie triumfowali różnicą 42 oczek i odnieśli piąte sparingowe zwycięstwo!

Trefl: Łukasz Kolenda 20, Martynas Paliukenas 13, Paweł Leończyk 12, Karol Gruszecki 9, Darious Moten 6 oraz Dominik Olejniczak 22, Michał Kolenda 12, TJ Haws 4, Daniel Ziółkowski 3, Witalij Kowalenko 0, Patryk Pułkotycki 0, Sebastian Rompa 0