21 wrz

Ostatni sparing zwycięski

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem zmagań ligowych w sezonie 2019/2020 Trefl Sopot wygrał na własnym parkiecie z Eneą Astorią Bydgoszcz 75:70 (22:16, 9:20, 27:17, 17:17). Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobył Jeff Roberson (17), zaś double-double zanotował Nana Foulland (15 punktów i 13 zbiórek).

Generalny test-mecz przed rozgrywkami ligowymi zakończył się triumfem, jednak nie to było najważniejsze. Trener Marcin Stefański miał po raz ostatni okazje przetestować różne ustawienia oraz rozwiązania taktyczne.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zbudowali sobie 6-punktową przewagę. Bydgoszczanie szybko jednak odrobili starty, zaś Treflowi kompletnie nie wyszła druga odsłona meczu, w której koszykarze zdobyli zaledwie 9 oczek. Dało to komfort 5-punktowego prowadzenia Astorii w trakcie trwania przerwy.

Po wznowieniu gry sopocianie grali zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej kwarcie. Dzięki temu rolę się zamieniły – tym razem to Trefl prowadził różnicą 5 oczek. Od tego momentu spotkanie stało się bardzo wyrównane. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem żółto-czarnych 75:70.

Trener Marcin Stefański w meczu z Astorią skorzystał z usług 11 koszykarzy. Szczególnie cieszy występ Karola Kamińskiego, który wraca po kontuzji odniesionej w sparingu z Czarnymi Słupsk.

Trefl: Foulland 15 (13 zb.), Leończyk 12, Medlock 11, Ayers 3, Michał Kolenda 2 oraz Roberson 17, Łukasz Kolenda 12, Kowalenko 3, Kamiński 0, Kurpisz 0, Kulikowski 0