DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

19 lut

Ofensywny mecz w ERGO ARENIE, efektowne zwycięstwo Trefla!

Trefl rozpoczął spotkanie w dość eksperymentalnym składzie – Trotter, Love, Śmigielski, Mielczarek, Zack. Początek meczu należał do AZS-u, który szybciej złapał swój rytm i wyszedł na niewielkie prowadzenie. Później jednak Trefl zaczął dominować, a świetnie prezentował się Steve Zack. Taka postawa pozwoliła sopocianom wyjść na prowadzenie i nie oddać go aż do końca Q1. Po 10 minutach „serce Sopotu” prowadziło 26:24.

Po króciutkiej przerwie obraz gry nie zmieniał się, cały czas trochę pewniejsi byli gospodarze, którzy utrzymywali przewagę. Nie była ona wysoka, ale stabilna i niezmienna. Dobrze grał Piotr Śmigielski, w obronie twardo stał Artur Mielczarek, a tradycyjnie solidnie prezentował się Filip Dylewicz. Sporo energii wnieśli również Michał Kolenda z Jermainem Lovem. Do przerwy sopocianie prowadzili 52:46.

Trzecią odsłonę Trefl rozpoczął od serialu punktowego 13:0 i uciekł AZS-owi na pozornie bezpieczną odległość. Żółto-czarni świetnie bronili, przechwytywali piłki, a także skutecznie kończyli kolejne kontry i szybkie akcje ofensywne. Trzymaliśmy przewagę, dzięki świetnej postawie po obu stronach parkietu. Obrona i atak funkcjonowały właściwie, co pozwalało utrzymywać rywali na odległość kilkunastu punktów. Po 30 minutach prowadziliśmy 78:60.

Ostatnia kwarta to już spokojna koszykówka ze strony Trefla, gospodarze robili swoje i pokazali sporo efektownych akcji. AZS nie miał żadnej odpowiedzi na świetnie dysponowanych zawodników Marcina Klozińskiego i w końcówce na boisku mógł pojawić się już Jakub Motylewski. Sopocianie zagrali mecz, który był im potrzebny, żeby jeszcze mocniej uwierzyć, że mogą w tym sezonie walczyć o najwyższe cele i odnosić kolejne zwycięstwa na własnym parkiecie, tak potrzebne do uzyskania awansu do play-off. Trefl wygrał 100:73.

Trefl Sopot – AZS Koszalin 100:73 (26:24, 26:22, 26:14, 22:13)

Trefl: Zack 20, Śmigielski 12, Trotter 12, Love 11, Dylewicz 10, Karolak 10, Mielczarek 10,M. Kolenda 8, Stefański 5, Ł. Kolenda 2, Motylewski 0.

AZS: Marelja 18, Dłoniak 15, Kumpys 11, Baldwin 10, Woods 7, Młynarski 7, Leńczuk 3, Wadowski 1, Jeszke 1, Kiwilsza 0.