DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Tauron GTK Gliwice

Kup bilet
Orlen Basket Liga
30 sty

O awans do dalszej fazy ENBL! [ZAPOWIEDŹ MECZÓW]

Przed nami dwa ostatnie mecze fazy grupowej European North Basketball League. We wtorek i środę w Ostrowie Wielkopolskim zmierzymy się odpowiednio z Basketem Brno oraz BM Stalą. Rywalizacja z zespołem z Czech rozpocznie się o 16:30, zaś starcie z gospodarzem turnieju o 19:30. Ewentualne dwa zwycięstwa zapewnią naszej drużynie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Spotkania będą transmitowane przez Emocje.tv.

Basket Brno to aktualny lider czeskiej NBL. Nasz wtorkowy przeciwnik z bilansem 16-5 wyprzedza dominatora krajowych zmagań, zespół Nymburka. Co więcej, bezpośrednie starcie obu drużyn miało miejsce w ostatnią sobotę 28 stycznia. Choć Brno od 2006 roku ani razu nie potrafiło pokonać rywali, to w sobotę podopieczni Lubomira Ruzicki zakończyli niefortunną serię – w Nymburku Basket zwyciężył 83:79! Zdecydowanie gorzej czeskiej ekipie wiedzie się w European North Basketball League. Z pięciu dotychczasowych meczów Brno wygrało tylko jeden, z Valmierą. Aby wciąż liczyć się w walce o awans muszą pokonać nas oraz BC Wolves (środa 16:30), a także liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach. W rozgrywkach NBL aż sześciu koszykarzy Basketu może pochwalić się dwucyfrowymi średnimi punktowymi, a najlepszą z nich ma Kameron Chatman, który przeciętnie zdobywa ponad 16 punktów na mecz.

Drużyna BM Stali Ostrów Wielkopolski w Energa Basket Lidze legitymuje się identycznym bilansem jak Trefl Sopot, czyli 13-5. W pierwszym bezpośrednim starciu obu zespołów górą byli żółto-czarni, którzy triumfowali w ERGO ARENIE 93:78. Ostrowianie są za to w lepszej sytuacji w ENBL, gdzie mają o jedno więcej zwycięstwo niż Trefl. Stal pokonała Ironi Ness Zionę, Basket Brno, Tartu oraz Valmierę, zaś ich jedynym dotychczasowym pogromcą w tych rozgrywkach jest King Szczecin. Kulig, Skele, Thomas, Garbacz, Djurisić, Perkins czy Silins – każdy z wymienionych zawodników Stali stanowi duże zagrożenie, szczególnie w Arenie Ostrów. Przed naszym zespołem duże wyzwanie!

HARMONOGRAM TURNIEJU W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM
Wtorek, 31 stycznia
16:30 Basket Brno – Trefl Sopot
19:30 BM Stal Ostrów Wielkopolski – BC Wolves

Środa, 1 lutego
16:30 Basket Brno – BC Wolves
19:30 BM Stal Ostrów Wielkopolski – Trefl Sopot

Do kolejnej fazy European North Basketball League awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup.

  • trefl sopot - basket brno zapowiedź meczu
  • trefl sopot - bm stal ostrów wielkopolski zapowiedź meczu

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni