28 mar

Młodzież w akcji: Remis w play-out, ostatni mecz sezonu przed rezerwami

Rezerwy Trefla walczą w fazie play-out o utrzymanie w II lidze. Rywalami młodych koszykarzy z Sopotu jest SMS PZKosz Władysławowo, co oznacza, że walczą ze sobą zespoły w całości złożone z graczy poniżej 20. roku życia. Za nami już dwa akty rywalizacji – w pierwszym meczu zwyciężył SMS 85:65, a w drugim starciu górą był Trefl, wygrywając 83:71.

Pojedynki z władysławowianami są dość specyficzne, bo ekipa SMS-u złożona jest z zawodników, którzy w fazie centralnej rozgrywek U20 i U18 występują w klubowych zespołach. To sprawia, że Szymon Zapała w fazie play-out gra przeciwko sopocianom, ale już za chwilę dołączy do Trefla, by wziąć udział w półfinale U18 już w żółto-czarnych barwach. Zanim jednak to nastąpi, gracze prowadzeni przez Janusza Kociołka zagrają jeszcze jedno, decydujące spotkanie o utrzymanie w drugiej lidze. Mecz rozgrywany we Władysławowie jest zaplanowany na 6 kwietnia, ale dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana. Jeśli termin pojedynku zostanie ustalony, to data i godzina zostaną uaktualnione na podstronie https://treflsopot.pl/mlodziez/terminarz-rezerwy/.

Dwa pierwsze spotkania play-out miały kompletnie różny przebieg. We Władysławowie gospodarze wypracowali przewagę w pierwszej kwarcie i utrzymywali ją przez cały mecz, wygrywając każdą kwartę. Sopocianie kilkukrotnie zmniejszali różnicę, ale nie potrafili doprowadzić do remisu. SMS spokojnie dowiózł korzystny wynik do końca i wyszedł na prowadzenie w całej rywalizacji. W Hali 100-lecia wprawdzie początek meczu należał do gości, ale w końcówce drugiej kwarty Trefl przejął inicjatywę, której nie oddał już do końca spotkania. W decydującym momencie żółto-czarni wyszli od stanu 23:29 do 44:34, co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść sopocian. W ostatnich 13 minutach przewaga gospodarzy ani razu nie spadła poniżej 10 oczek.

Swoje rozgrywki zakończył już zespół U20, a koszykarze ekipy U18 czekają na rozstrzygnięcia w turniejach ćwierćfinałowych i losowanie półfinałów. Juniorzy jako zwycięzcy grupy pomorskiej nie grają w 1/4, ponieważ zdobyli promocję od razu do kolejnej fazy. Ta odbędzie się w drugi weekend kwietnia, a Trefl może zostać wybrany gospodarzem jednego z turniejów półfinałowych.