11 Kwi

Młodzież w akcji: Ekipa U18 przed turniejem półfinałowym

Drużyna U18 w piątek rozpocznie turniej półfinałowy mistrzostw Polski. Podopieczni Janusza Kociołka zmierzą się z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, UKS Kaspro Ostrów Wielkopolski oraz gospodarzami – Zastalem Fatto Deweloper Zielona Góra. Początek rywalizacji w piątek, a zakończenie w niedzielę.

Żółto-czarni jako zwycięzcy rywalizacji na szczeblu lokalnym nie musieli przebijać się przez zmagania ćwierćfinałowe, otrzymując od razu pewne miejsce w półfinałach. Ich rywale mają już za sobą pierwszy szczebel rywalizacji na poziomie krajowym, co pozwala przeanalizować ich postawę na tle silnych rywali. Pierwszy przeciwnik „serca Sopotu”, UKS Gim 92, w ćwierćfinałach odniósł dwa zwycięstwa, pokonując UKS MOSM Bytom i KS Sudety Jelenia Góra różnicą, odpowiednio, siedmiu i czterech oczek. Warszawianie odnieśli też wysoką porażkę z Asseco Arką Gdynia. Z UKS-em Trefl zagra na otwarcie turnieju – w piątek o 16.

Kolejnego dnia żółto-czarni zmierzą się z Zastalem Fatto Deweloper Zielona Góra, czyli zespołem uważanym za najtrudniejszego rywala sopocian w tych zawodach. Zielonogórzanie w rywalizacji ćwierćfinałowej odnieśli komplet zwycięstw, pokonując 86:75 MKK Pyrę Szkołę Gortata Poznań, 74:73 ŁKS Szkołę Gortata Łódź i 114:56 MUKS 1811 Unia Tarnów. Zdecydowaną gwiazdą Zastalu w tym turnieju był Miłosz Góreńczyk, który w starciu z poznanianami rzucił aż 37 punktów, a do tak imponującego dorobku dołożył 10 zbiórek, 6 asyst i 7 przechwytów. Z zielonogórzanami „serce Sopotu” zmierzy się w sobotę o godzinie 18:15.

Na zakończenie zmagań w półfinałach Trefl powalczy z UKS Kaspro Ostrów Wielkopolski, czyli zespołem, który, podobnie jak UKS Gim 92, w ćwierćfinałach odniósł dwa zwycięstwa. Ostrowianie najpierw wygrali z KS Cracovią 1906 Kraków, później przegrali ze Szkołą Gortata Politechniką Gdańską, by w decydującym starciu rozgromić MKS Start Lublin. Z ekipa z Ostrowa Trefl zmierzy się w niedzielę o godzinie 10.

Do rywalizacji finałowej, z udziałem ośmiu drużyn, awansują dwa najlepsze zespoły turnieju. Organizatorzy przewidują transmisje internetowe z turnieju, jednak szczegóły relacji nie są jeszcze znane.

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni