DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

31 lip

Młodzi Polacy wciąż walczą o wyjście z grupy

Pierwsi dwaj rywale polskich 18-latków nie sprawili im wielkich problemów. Rumuni szybko dali się zdominować i przez większą część meczu nieskutecznie próbowali odrabiać kilkunastopunktową stratę. Jeszcze mniejszy opór postawili Azerowie, którzy w ciągu dwóch pierwszych kwart zaledwie trzy razy trafili z gry i uzbierali dziesięć punktów. Druga połowa była więc dla Polaków formą sparingu, w którym szansę gry otrzymała cała powołana dwunastka i wszyscy zawodnicy zanotowali zdobycz punktową.

Schody zaczęły się w drugiej kwarcie meczu z Izraelem. W pierwszej Polacy prowadzili nawet różnicą 13 oczek, ostatecznie kończąc ją z 10-punktowym zapasem. Po 20 minutach mieliśmy jednak remis i wokół niego wynik oscylował praktycznie do samego końca. W momencie ostatniej syreny na tablicy widniał rezultat 80:80. Doszło do dogrywki, w której więcej zimnej krwi zachowali gracze z Izraela.

Mimo tej porażki jesteśmy pozytywnie nastawieni przed dalszą przed dalszą częścią rozgrywek. W poniedziałek odpoczywamy i od jutra walczymy dalej – najpierw z Portugalią, a potem z Austrią. Na rewanż z Izraelem czekamy w finale – komentuje z uśmiechem Łukasz Kolenda.

Rozgrywający Trefla Sopot w kadrze pełni funkcję podstawowej „jedynki”. W starciu z Rumunią zdobył siedem punktów, miał cztery asysty i trzy zbiórki, w meczu z Azerami miał niemal identyczne wskaźniki, notując tylko o jedną zbiórkę więcej, zaś przeciwko reprezentacji Izraela zanotował czternaście punktów, sześć asyst i dwie zbiórki.

Rumunia – Polska 58:77 (14:19, 12:20, 15:21, 17:17)

Polska: Wilczek 16, Makowski 15, Bogucki 14, Wyszkowski 9, Leszczyński 9, Kolenda 7, Zagórski 3, Dawdo 2, Szlachetka 2, Sasnal 0, Stasiak 0, Nowakowski 0

Polska – Azerbejdżan 73:47 (24:3, 10:7, 22:17, 17:20)

Polska: Boguski 11, Nowakowski 9, Stasiak 8, Dawdo 8, Makowski 8, Kolenda 7, Wyszkowski 5, Leszczyński 5, Zagórski 4, Wilczek 4, Sasnal 2, Szlachetka 2

Izrael – Polska 88:85 (17:27, 29:19, 20:18, 14:16, dogr. 8:5)

Polska: Wilczek 29, Kolenda 14, Wyszkowski 9, Makowski 9, Dawdo 8, Bogucki 8, Szlachetka 6, Leszczyński 2, Zagórski 0, Nowakowski 0