CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Kup bilet
09 Lip

Maciej Żmudzki w Krośnie

22-letni silny skrzydłowy odchodzi z Trefla Sopot. Nowym klubem Macieja Żmudzkiego będzie pierwszoligowe Miasto Szkła Krosno.

Zawodnik przyszedł do żółto-czarnej drużyny przed sezonem 2016/2017 z SSK Adkonis Kobylnica. W pierwszym meczu nowych rozgrywek zespół Trefla podejmował na własnym boisku ówczesnego mistrza Polski, Stelmet Zielona Góra, a Maciek otrzymał od trenera Marcina Klozińskiego szansę debiutu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Później uzdolniony koszykarz grał głównie w drugim zespole Trefla Sopot. W 15 spotkaniach Maciej zanotował średnie na poziomie 6,6 punktu i 5,8 zbiórki na mecz, a Trefl II zakończył rozgrywki na ósmym miejscu. Silny skrzydłowy wziął też udział w mistrzostwach Polski U-20, w których sopocianie uplasowali się na piątym miejscu.

Dobry początek sezonu 2017/2018, kiedy Maciek grając dla drugoligowych rezerw notował średnie statystyki na poziomie 13,3 punktu i 9 zbiórek na mecz, zaowocował wypożyczeniem do pierwszoligowej Kotwicy Kołobrzeg. W nowych barwach zawodnik rozegrał 20 spotkań, zdobywając łącznie dla drużyny z województwa zachodniopomorskiego 61 punktów i zbierając 78 piłek.

Po zakończeniu rozgrywek, włodarze Trefla chcąc dać Maćkowi kolejną okazję na zebranie doświadczenia na poziomie pierwszoligowym, wypożyczyli go do Polfarmexu Kutno. Z 30 spotkań Maciek wziął udział w 24 grach, w których przeciętnie zdobywał 3,8 punktu i 3,5 zbiórki na mecz.

– Umowa Maćka z naszym klubem miała obowiązywać jeszcze przez kolejny sezon, jednak wspólnie doszliśmy do wniosku, że dla jego rozwoju obecnie lepiej będzie kontynuować grę na poziomie pierwszej ligi niż walczyć o miejsce na treningu naszej drużyny. Postanowiliśmy dać mu wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Jego wybór ostatecznie padł na Miasto Szkła Krosno. Mam nadzieję, że Maciek dobrze się tam odnajdzie i w nowych barwach będzie miał szansę rozwijać swój talent. Bardzo dziękuję mu za grę w Treflu Sopot i życzę dużo sukcesów w przyszłości – mówi prezes klubu, Marek Wierzbicki.

  • maciej żmudzki

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni