KARNETY W SPRZEDAŻY! DO PIERWSZEGO MECZU DOMOWEGO... Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza
Kup bilet
Energa Basket Liga
11 maj

Łukasz, Wiktor, Piotr i Bartosz wyróżnieni przez miasto Gdańsk

We wtorek odbyła się XIV Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wręczyła nagrody młodym sportowcom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w ubiegłym roku. Wśród nich znaleźli się zawodnicy Trefla Sopot – Łukasz Klawa, Wiktor Jaszczerski, Piotr Bobka i Bartosz Olechnowicz. Nasi koszykarze otrzymali wyróżnienia za występy w zespole Stowarzyszenie Polskie 3R3.

Na liście laureatów tegorocznej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego znalazło się 147 zawodniczek i zawodników oraz 54 trenerek i trenerów. Reprezentują oni 33 kluby w 27 dyscyplinach sportu. Zawodnicy otrzymali po 500 zł, natomiast trenerzy po 1500 zł. Suma nagród finansowych wyniosła ponad 154 500 zł. Oprócz nagród finansowych wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz upominki.

– Serdecznie gratuluję Wam takiego wyróżnienia i dziękuję za wielki wysiłek, który wkładacie w codzienne treningi. Jestem dumna, że w Gdańsku mamy tylu młodych sportowców, którzy osiągają tak wspaniałe sukcesy. Wielkie uznanie dla trenerów, którzy ciężko pracują i władają całe serce w szkolenie swoich zawodniczek i zawodników. Ogromny szacunek dla rodziców, którzy wspierają swoje dzieci na trudnej drodze rozwoju ich sportowych karier – mówiła podczas gali Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Nazwiska laureatów rekomendowały same kluby, które w 2021 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego. Jest to ogólnopolski ranking, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików.

Gratulujemy!

Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

  • bartosz olechnowicz
  • łukasz klawa
  • piotr bobka
  • wiktor jaszczerski

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni