KARNETY W SPRZEDAŻY! DO PIERWSZEGO MECZU DOMOWEGO... Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza
Kup bilet
Energa Basket Liga
20 cze

Łukasz Klawa wicemistrzem Polski 3×3 U23, sopocka drużyna tuż za podium

Łukasz Klawa z drużyną Akademia 3×3 U21 Gdańsk zajął drugie miejsce podczas finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3×3 2022. Tuż za podium rywalizacje zakończyli Bartosz Olechnowicz, Eryk Adamiec, Piotr Bobka i Wiktor Jaszczerski.

Zespół naszego silnego skrzydłowego bez problemu wygrał trzy mecze w grupie i awansował do ćwierćfinału turnieju. Tam również ekipa z Gdańska nie pozostawiła złudzeń rywalom i pokonała Start Lublin 21:12. Dopiero w półfinale MMP U23 gracze z Trójmiasta napotkali pierwsze kłopoty, lecz po bardzo wyrównanym pojedynku mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Grupa Strategia Gim 92 21:19. Mecz ten kosztował Łukasza i spółkę sporo sił, co było widoczne w spotkaniu o złoto. Przeciwnicy, czyli drużyna KS Sky Tattoo Radom, wykorzystali ten fakt i triumfowali 21:15, tym samym broniąc tytuł wywalczony przed rokiem.

Z dobrej strony pokazał się także zespół złożony wyłącznie z zawodników Trefla Sopot, Akademia 3×3 U19 Gdańsk. Bartek Olechnowicz, Eryk Adamiec, Piotr Bobka i Wiktor Jaszczerski rozpoczęli od trzech grupowych zwycięstw, a następnie rozegrali derbowy ćwierćfinał, w którym poradzili sobie ze Sportowa PG II Gdańsk (20:16). W półfinale na sopocian czekała drużyna z Radomia. Mimo zaciętego pojedynku, to obrońcy tytułu wywalczyli awans do najważniejszego meczu turnieju (21:18). Naszym reprezentantom pozostało spotkanie o III miejsce, ale w nim, niestety, lepsi okazali się być gracze Grupa Strategia Gim 92 (21:16).

W kategorii U17 na ćwierćfinale swój udział zakończyła drużyna Trefla Sopot w składzie Brajan Mroczkowski, Karol Ochociński, Patryk Kowalski i Wojciech Fijałkowski. W grupie żółto-czarni pokonali Szkoła Gortata PG I Gdańsk i MKS Start Lublin oraz musieli uznać wyższość WKK Wrocław, zaś w meczu 1/4 przegrali z Profbud Legią Warszawa 18:20.

  • bartosz olechnowicz
  • eryk adamiec
  • łukasz klawa
  • piotr bobka
  • wiktor jaszczerski

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni