28 lis

KOSZ KADRA pokonuje Rumunię, 17 punktów koszykarzy #sercasopotu!

Reprezentacja Polski pokonała Rumunię 91:61 (24:7, 21:17, 26:23, 20:14) w trzecim meczu eliminacyjnym do FIBA Eurobasket 2022. Udział w triumfie mieli koszykarze Trefla Sopot – Łukasz Kolenda, Karol Gruszecki i Dominik Olejniczak, którzy łącznie zdobyli dla biało-czerwonych 17 punktów.

Od początku rywalizacji przewaga drużyny Mike’a Taylora była niepodważalna. Co prawda pierwsze punkty z gry nasza kadra zdobyła dopiero po prawie trzech minutach gry, ale dorobek Rumunów wtedy nadal wynosił 0. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 7 minuty i 3 sekundy meczu, kiedy to Polska prowadziła już 15:0! Końcówka pierwszej kwarty była wyrównana, ale polscy zawodnicy potrafili jeszcze zwiększyć swoją przewagę i ostatecznie po 10 minutach mieli aż siedemnaście oczek zapasu. (24:7)

Przewaga uzyskana w pierwszej kwarcie pozwoliła biało-czerwonym na swobodną grę przez dalszą część meczu. Trener Taylor umiejętnie rotował 12-osobowym składem, a każdy z koszykarzy dokładał do dorobku Polski swoje zdobycze punktowe. Wśród nich byli także reprezentanci Trefla Sopot! Najwięcej, bo aż 23 minuty, spędził na parkiecie Karol Gruszecki, który w tym czasie zdobył 9 punktów, a także zanotował 3 zbiórki i 1 asystę. Ponad 15 minut na parkiecie przebywał Łukasz Kolenda (4 punkty i 4 asysty), a Dominik Olejniczak w czasie 13 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie 4 punkty, 4 zbiórki, 1 asystę i 1 blok.

Drugi mecz w ramach eliminacji reprezentacja rozegra w poniedziałek 30 listopada. O godzinie 16:30 KOSZ KADRA zmierzy się z reprezentacją Izraela. Transmisje z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport.