DOMOWE MECZE W SEZONIE 2021/2022 ZA NAMI. DZIĘKUJEMY ZA WASZ DOPING! Trefl Sopot vs Trefl Sopot
Kup bilet
Energa Basket Liga
03 cze

KOSZ KADRA 3×3 z Mateuszem Szlachetką w składzie rozpoczyna kwalifikacje do ME

Już jutro, 4 czerwca, reprezentacja Polski 3×3 rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy w Rumunii. Stawką jest awans na turniej finałowy, który odbędzie się we wrześniu w austriackim Graz. W składzie KOSZ KADRY znalazł się rozgrywający Trefla Sopot Mateusz Szlachetka.

Grupowymi rywalami biało-czerwonych są reprezentacje Czarnogóry i Macedonii. W ćwierćfinale zespół Piotra Renkiela może zmierzyć się z Estonią, Rumunią i Włochami. Na mistrzostwa Europy awansują dwa najlepsze zespoły z turnieju kwalifikacyjnego.

Skład: Adrian Bogucki, Mateusz Szlachetka, Michał Samsonowicz, Daniel Gołębiowski
Trenerzy: Piotr Renkiel, Michał Hlebowicki, Marek Jędrzejewski

– Ze względu na to, że termin eliminacji mistrzostw Europy jest blisko mistrzostw świata postanowiłem – wspólnie ze sztabem – powołać w tym roku przynajmniej dwie drużyny. Każda z nich idzie swoim tokiem przygotowań do turnieju. Do Rumunii wysyłamy reprezentację Polski w innym składzie niż dotychczas. Stawiamy na zawodników, którzy w zeszłym roku byli najlepsi w lidze narodów U23 3×3. Wszyscy wiemy, że mają ogromny potencjał, co pokazali na ostatnim turnieju w Gdyni. Jestem o nich spokojny, mają już spore doświadczenie w koszykówce 3×3 – mówi cytowany przez PZKOSZ.pl trener Piotr Renkiel.

Trzymamy kciuki!

  • kosz kadra 3x3
  • mateusz szlachetka

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni