DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

10 maj

Komplet zwycięstw i awans! Trefl 1LO Sopot U17 w półfinale MMP

Trefl 1LO Sopot U17 był bezkonkurencyjny podczas ćwierćfinałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski, który był rozgrywany w dniach 7-9 maja w Gnieźnie. Żółto-czarni odnieśli trzy zwycięstwa i zapewnili sobie awans do półfinału zmagań.

Udział w turnieju sopocianie rozpoczęli w piątek, kiedy to mierzyli się z gospodarzem rywalizacji, Sklepem Polskim MKK Gniezno. Oba zespoły zainaugurowały mecz nerwowo – po ponad dwóch minutach gry tablica wyników wciąż pokazywała wynik 0:0. Niemoc w końcu przełamał Miłosz Toczek. To właśnie on, a także Maciej Nagel, wzięli w kolejnych sekundach ciężar zdobywania punktów na swoje barki, dzięki czemu Trefl 1LO Sopot U17 prowadził 8:5. Za przykładem swoich kolegów poszli także inni żółto-czarni. Oczka Przemysława Mazurowskiego i Eryka Adamca powiększyły przewagę naszej drużyny (15:7). Dopiero w końcówce premierowej kwarty lepszy fragment zanotowali zawodnicy z Gniezna, lecz na prowadzeniu wciąż pozostawał Trefl 1LO Sopot U17 (19:15). W drugiej części spotkania sopocianie wciąż kontrolowali przebieg gry. Nie do zatrzymania był duet Toczek – Adamiec, a kiedy ważne trafienia zanotowali Jakub Birunt i Filip Gurtatowski, ekipa Janusza Kociołka zyskała aż trzynaście punktów zapasu (33:20). Młodzi koszykarze Trefla poszli za ciosem. Kolejne trafienia Kuby, a także dwie dobre akcje Patryka Wojtyki sprawiły, że żółto-czarni prowadzili już 43:22. Pod koniec kwarty gra się wyrównała, ale na przerwę nasza drużyna schodziła z dwudziestoma punktami więcej (47:27).

Po zmianie stron gracze Sklepu Polskiego MKK próbowali ruszyć do odrabiania strat, lecz na ich udane akcje Trefl 1LO odpowiadał za sprawą świetnego Eryka Adamca. Gospodarze jednak nie poddawali się. Pomiędzy 24 a 26 minutą zanotowali run 9-0 i zmniejszyli straty do trzynastu oczek (54:41). Złą passę przełamał Wiktor Kosiorek, lecz w zespole z Gniezna szalał Hubert Konowalski, którego trafienia utrzymywały gnieźnian w grze. W ostatnich 180 sekundach trzeciej kwarty minimalnie lepsi byli jednak sopocianie, którzy na 10 minut przed końcem prowadzili 64:49. W decydującą kwartę bardzo dobrze weszli sopocianie. Punkty Kuby, Przemka i Miłosza pozwoliły wysunąć się na +21 (70:49). Przeciwnicy walczyli, ale nie byli w stanie zbliżyć się na mniej niż piętnaście oczek. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Trefla 1LO Sopot U17 78:62.

Trefl 1LO Sopot U17 – Sklep Polski MKK Gniezno 78:62 (19:15, 28:12, 17:22, 14:13)
Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Miłosz Toczek 18 (14 as.), Filip Gurtatowski 9, Patryk Wojtyka 5, Igor Stolarz 4 (12 zb.), Maciej Nagel 4 oraz Eryk Adamiec 15, Jakub Birunt 10, Przemysław Mazurowski 7, Wiktor Kosiorek 4, Piotr Krzebietke 2, Patryk Kowalski 0, Brajan Mroczkowski 0

————————————————

W sobotę o godzinie 16:00 żółto-czarni rozpoczęli drugi mecz w ramach ćwierćfinałowych zmagań. Ich rywalem była drużyna TKM-u Włocławek. Sopocianie od początku przejęli inicjatywę – trójka Miłosza Toczka i jeden celny rzut wolny Przemysława Mazurowskiego dał naszemu zespołowi prowadzenie 4:0. Fragment pomiędzy 3 a 7 minutą gry należał do Filipa Gurtatowskiego. Siedem oczek naszego zawodnika, a także asysta przy trafieniu Jakuba Birunta pozwoliły nam zyskać jedenaście oczek zapasu (15:4). Do tej przewagi, do końca pierwszej kwarty, udało się jeszcze dołożyć trzy punkty – po 10 minutach Trefl 1LO Sopot U17 prowadził 24:10. Druga kwarta nie była już jednostronna, jednak to wciąż żółto-czarni kontrolowali przebieg zmagań. Ofensywa naszego zespołu była bardzo różnorodna. Swoje oczka zdobywali zarówno podkoszowi, jak i zawodnicy obwodowi. Podobnie jak w piątek, tak i w meczu z TKM brylował Miłosz Toczek, ale równie dobrze grał m.in. Igor Stolarz. Druga kwarta zakończyła się remisem 24:24, co oznaczało rezultat 48:34 w przerwie meczu.

Wyrównane widowisko było kontynuowane także po zmianie stron. Dla Trefla 1LO Sopot U17 punkty zdobywali Filip Gurtatowski, Piotr Krzebietke czy Patryk Wojtyka, ale włocławianie również potrafili odpowiedzieć. Dopiero w drugiej części trzeciej kwarty ponownie zarysowała się przewaga ekipy Janusza Kociołka. Trójki Kuby Birunta i Miłosza Toczka, a także kolejne trafienia Filipa Gurtatowskiego oraz Igora Stolarza sprawiły, iż po 30 minutach meczu Trefl 1LO SOpot U17 miał najwyższą, 24-punktową przewagę (73:49) i był o krok od sięgnięcia po drugie zwycięstwo. Żółto-czarni na początku czwartej kwarty postawili przysławiową „kropkę nad i”. Kiedy zza linii 6.75 metra trafił Patryk Kowalski było już 83:51 i stało się jasne, że sopocianie już takiej przewagi nie oddadzą. Przy takim rezultacie szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymali zawodnicy rezerwowi. Nie wpłynęło to jednak na losy rywalizacji, a każdy z naszych zawodników, który pojawił się na parkiecie, dołożył swoją cegiełkę do końcowego wyniku. Sopocianie triumfowali po raz drugi i byli o krok od awansu do półfinału MMP U17.

Trefl 1LO Sopot U17 – TKM Włocławek 93:74 (24:10, 24:24, 25:15, 20:25)
Punktacja Trefla 1Lo Sopot U17: Miłosz Toczek 19 (9 zb., 9 as.), Filip Gurtatowski 18, Maciej Nagel 10, Jakub Birunt 7, Eryk Adamiec 1 oraz Igor Stolarz 13 (9 zb.), Piotr Krzebietke 8, Patryk Kowalski 5, Brajan Mroczkowski 4, Mateusz Kossakowski 3, Przemysław Mazurowski 3, Patryk Wojtyka 2

Turniej w Gnieźnie sopocianie kończyli meczem z MOSM Tychy. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach, tak i w niedzielną rywaliację zespół Janusza Kociołka wszedł bardzo dobrze – dwa trafienia z linii rzutów wolnych Miłosza Toczka oraz trójka Igora Stolarza dały nam wynik 5:0. Tyszanie nie pozwoli jednak odskoczyć Treflowi. Rywale najpierw zredukowali przewagę, a potem udało im się nawet objąć prowadzenie 8:7. Co ciekawe, był to pierwszy i jak się później okazało jedyny moment w turnieju ćwierćfinałowym, gdy to rywale naszej drużyny U17 miały inicjatywę punktową. Sopocianie szybko odzyskali prowadzenie za sprawą trójki Igora Stolarza, a potem poszli za ciosem. „2+1” Piotra Krzebietke, udana akcja Filipa Gurtatowskiego oraz trafienie Eryka Adamca sprawiły, że Trefl 1LO Sopot U17 zyskał siedem oczek przewagi (10:17). Co prawda zawodnicy MOSM podjęli kolejną próbę odrobienia strat i udało im się zredukować różnicę do oczka (17:18), ale ostatnie dwie akcje pierwsze kwarty to trafienia za trzy Miłosza Toczka i Eryka Adamca, dzięki czemu sopocianie prowadzili 24:17. Druga część meczu rozpoczęła się od akcji „2+1” Patryka Kowalskiego i Trefl 1LO miał dwucyfrową przewagę. Pomiędzy 22 a 23 minutą kapitalny fragment zanotował Miłosz Toczek, który w nieco ponad 60 sekund zdobył dziesięć oczek, lecz tyszanie również punktowali i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 27:37. Obie drużyny toczyły równorzędną rywalizację, ale to wciąż nasz zespół był w korzystniejszym położeniu. Po 20 minutach Trefl 1LO Sopot U17 prowadził 48:40.

Druga połowa rozpoczęła się od trójek Jakuba Birunta i Igora Stolarza. Przeciwnicy odpowiedzieli pięcioma punktami (45:54), ale kolejna trójka, tym razem Eryka Adamca, oraz alley oop Przemysława Mazurowskiego powiększyły różnicę do czternastu oczek. Co więcej, to napędziło grę sopocian. Rewelacyjnie prezentował się Eryk, który trafiał zarówno za dwa, jak i za trzy, a do tego kolejne punkty dokładali Miłosz i Przemek. To kompletnie zdezorganizowało grę MOSM Tychy. Trzecią kwartę żółto-czarni zwyciężyli 22:10 i prowadzili już 70:50. Nasi zawodnicy nie zatrzymali się w czwartej kwarcie. Z każdą minutą prowadzenie Trefla 1LO Sopot U17 rosło. Do świetnie grającego Eryka dołączył Filip Gurtatowski, a swoje oczka dorzuciło też dwóch Patryków – Kowalski i Wojtyka. Dzięki kompletnej dominacji w drugiej połowie Trefl 1LO Sopot U17 triumfował aż 91:58 i dzięki temu przypieczętował awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17!

MOSM Tychy – Trefl 1LO Sopot U17 58:91 (17:24, 23:24, 10:22, 8:21)
Puntkacja Trefla 1LO Sopot U17: Miłosz Toczek 21 (10 as., 8 zb.), Igor Stolarz 11 (8 zb.), Piotr Krzebietke 10, Filip Gurtatowski 7, Maciej Nagel 2 oraz Eryk Adamiec 20, Patryk Kowalski 9, Przemysław Mazurowski 6, Jakub Birunt 4, Patryk Wojtyka 1, Wiktor Kosiorek 0, Mateusz Kossakowski 0