17 sty

Komplet zwycięstw drużyn U17!

Dobra postawa drużyn do lat 17 oraz porażka Trefla II Sopot – za nami kolejny tydzień koszykarskich zmagań!

Pierwszą rywalizacją ubiegłego tygodnia było wyjazdowe starcie Trefla 1LO Sopot U17 z Gdyńską Akademią Koszykówki II. Nasi zawodnicy bardzo dobrze weszli w spotkanie – po trafieniach Olafa Rarowskiego-Gecklera, Mateusza Biernackiego oraz Patryka Kowalskiego prowadziliśmy 9:0. Gospodarze odpowiedzieli pięcioma punktami z rzędu, ale żółto-czarni nie oddali prowadzenia – po 10. minutach tablica wyników pokazywała rezultat 15:19. Równie udanie sopocianie rozpoczęli drugą kwartę. Po trójce Przemysława Hartmana mieliśmy dwucyfrową przewagę. Ekipa GAK-u II próbowała dotrzymać kroku Treflowi, jednak na każdą ich akcję podopieczni Janusza Kociołka mieli odpowiedź. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do przerwy, na którą zespoły schodziły przy wyniku +11 dla przyjezdnych.

Drużyny zmieniły się stronami, ale nie zmienił się fakt mocnego wejścia w kwartę – trzecia część gry zaczęła się od 7:0 dla Trefla 1LO! Naszą passę przerwał Kacper Wilki, jednak to żółto-czarni nadal dyktowali warunki na parkiecie, a z każdą minutą przewaga sopocian rosła. Na koniec trzeciej kwarty było to +23, a po dwóch minutach czwartej już +29 (72:43). Od tego momentu gra się wyrównała, ale taki scenariusz odpowiadał tylko naszej drużynie. Ostatecznie sopocianie triumfowali 84:63, co było ich dziesiątym zwycięstwem w trwających rozgrywkach!

Gdyńska Akademia Koszykówki II – Trefl 1LO Sopot U17 63:84 (15:19, 14:21, 12:24, 22:20)
Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 13, Kowalski 11, Jakobschy 9, K. Ziółkowski 7, Biernacki 6 oraz Hartman 18, Czyżewski 6, Ochociński 5, Gaik 4, Matla 4, Mroczkowski 1.

————–

Zaledwie dwa dni później nasz zespół rozgrywał kolejny mecz! Tym razem w Gdańsku żółto-czarni mierzyli się z tamtejszym Neptunem. Faworytem meczu był Trefl 1LO, a sopocianie od początku gry chcieli to potwierdzić i wyszli na prowadzenie 5:0. Mimo iż w 6 minucie gry gospodarze zbliżyli się na jedno oczko (7:8), to nasi reprezentanci nie dali sobie zabrać prowadzenia, a dzięki dobrej końcówce po pierwszej kwarcie mieli osiem punktów więcej (11:19). Drugą część rywalizacji zainaugurowały trójki Mateusza Biernackiego i Stanisława Kohnke. Ofensywne poczynania naszych graczy wyglądały coraz lepiej, dzięki czemu różnica pomiędzy zespołami konsekwentnie powiększała się. Szczególnie dobry okres zanotowaliśmy pomiędzy 17 a 20 minutą meczu – ten fragment sopocianie zwyciężyli 10:0, a do szatni zespoły schodziły przy wyniku 26:49.

Po przerwie wciąż stroną dominującą byli gracze Trefla 1LO. Żółto-czarni nie tylko regularnie punktowali, ale też wzmocnili obronę. W trzeciej kwarcie sopocianie pozwolili rywalom rzucić zaledwie 8 oczek, a sami zdobyli aż 21 i dzięki temu było już 34:70! W ostatnich 10 minutach nasza drużyna już nie walczyła o zwycięstwo, które było praktycznie pewne, tylko o przekroczenie granicy zdobytych 100 punktów. Niestety, licznik zatrzymał się na… 99 oczkach. Najważniejszy był jednak fakt, iż kolejne spotkanie zakończyło się triumfem Trefla 1LO Sopot U17!

Gdański Klub Sportowy Neptun – Trefl 1LO Sopot U17 50:99 (11:19, 15:30, 8:21, 16:29)
Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Fijałkowski 15, Borzyszkowski 10, Padyjasek 7, Ksionek 6, Zawistowski 5 oraz Biernacki 19, K. Ziółkowski 15, Hartman 15, Kohnke 5, Pranszke 2.

————–

Sobotnie zmagania rozpoczęły się od spotkania Trefla 1LO II Sopot U17, który w Hali 100-lecia podejmował SKS GAMĘ Starogard Gdański. Nasza drużyna świetnie weszła w spotkanie, najpierw obejmując prowadzenie 11:0, a następnie 20:2! Goście otrząsnęli się w drugiej połowie inaugurującej kwarty, jednak również żółto-czarni punktowali i po 10 minutach mieli o szesnaście oczek więcej (28:12). Wyrównaną grę oglądaliśmy także na początku kolejnej części meczu, ale dla odmiany tym razem druga jej połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Z bardzo dobrej strony prezentowali się m.in. Wojciech Fijałkowski i Przemysław Hartman. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 27:16 dla Trefla 1LO II, co oznaczało prowadzenie 55:28.

Prowadzony przez Janusza Kociołka zespół wciąż kontrolował sytuację i również w trzeciej kwarcie powiększał przewagę. Kiedy na 10 minut przed końcem różnica wynosiła 34 punkty (41:75) stało się jasne, że tego dnia górą będzie Trefl 1LO II Sopot U17! Żółto-czarni jednak nie odpuścili i zwyciężyli również w czwartej kwarcie, zaś tuż przed k0ńcem trafienia Wojtka pozwoliły nam przekroczyć granicę 100 punktów!

Trefl 1LO II Sopot U17 – SKS GAMA Starogard Gdański 102:59 (28:12, 27:16, 20:13, 27:18)
Punktacja Trefla 1LO II Sopot U17: Hartman 25, K. Ziółkowski 18, Matla 6, Biernacki 5, Ochociński 5 oraz Fijałkowski 19, Ksionek 12, Pranszke 8, Zawistowski 2, Borzyszkowski 2, Kohnke 0, Padyjasek 0

————–

O 18:00 swoje spotkanie rozpoczęli nasi drugoligowcy, którzy w Szczecinie mierzyli się z tamtejszym Ogniwem. Start meczu należał do naszego lidera, czyli Huberta Łałaka – po jego trójce oraz indywidualnej akcji Trefl II prowadził 5:0! Gospodarze odpowiedzieli i zbliżyli się na oczko, jednak w kolejnych akcjach celnie z dystansu przymierzyli Bartek Olechnowicz oraz Wiktor Jaszczerski, a także jedno oczko z linii rzutów wolnych dołożył Łukasz Klawa i było 4:12. Niestety, Ogniwo nie pozwoliło na więcej i zaczęło odrabiać straty, a ofensywa Trefla II stanęła i dlatego – niespełna cztery minuty później – zrobiło się 15:14 dla gospodarzy. Utrata prowadzenia podziałała na żółto-czarnych jak przysłowiowa płachta na byka. Na prowadzenie wróciliśmy po trójce Miłosza Toczka, a po celnych rzutach z dystansu Bartka i Huberta mieliśmy sześć oczek przewagi na niespełna dwie minuty przed końcem inauguracyjnej kwarty. Jak się jednak okazało, były to nasze ostatnie punkty w tej części spotkania, co ponownie wykorzystali rywale doprowadzając do remisu 23:23.

Start drugiej kwarty nie był efektywny z obu stron, ale jako pierwsi „odskoczyli” podopieczni Michaela Łydkowskiego, którzy po trafieniach Huberta Łałaka byli na +4. Prowadzenie utrzymywaliśmy aż do 18 minuty, jednak końcówka znowu należała do Ogniwa, które nie tylko odrobiło straty, ale wyszło na 41:35.

Po zmianie stron Trefl II dążył do odrobienia strat i dzięki ambitnej postawie drużynie udało się doprowadzić do remisu 48:48! Kiedy celnie zza linii 6.75 metra przymierzył Piotr Bobka sopocianie byli nawet na +1, ale gospodarze szybko wrócili na prowadzenie. Również trzecia kwarta potwierdziła, iż tego dnia końcówki nie były mocną stroną naszego zespołu – ostatnie trzy minuty tej części spotkania Ogniwo zwyciężyło 12:3, co dało im aż dwanaście oczek przewagi (72:60).

Nasza młoda drużyna walczyła o odrobienie strat, jednak nie potrafiliśmy zdobywać punktów seriami, co jest niezbędne w przypadku odrabiania strat. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 88:78. Liderami Trefla II byli Hubert Łałak oraz Łukasz Klawa, którzy łącznie zdobyli ponad połowę dorobku zespołu (41 punktów), a do tego dołożyli odpowiednio 11 asyst i 12 zbiórek.

Ogniwo Szczecin – Trefl II Sopot 88:78 (23:23, 18:12, 31:25, 16:18)
Punktacja Trefla II Sopot: Łałak 21 (11 as.), Klawa 20 (12 zb.), Olechnowicz 9, D. Ziółkowski 8, Jaszczerski 5 oraz Bobka 8, Toczek 5, Adamiec 2, Nagel 0, Zając 0