CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA Trefl Sopot vs BC Dnipro
Kup bilet
Energa Basket Liga FIBA Europe Cup
03 Sie

Josh Sharma pod sopockim koszem!

Liczący 213 cm Joshua Sharma zamyka skład Trefla Sopot na sezon 2021/2022. 26-letni amerykański center wraca do Polski po pięciu miesiącach spędzonych w hiszpańskiej lidze ACB.

Urodzony w 1995 roku w Lexington, Massachusetts, Josh Sharma to absolwent świetnego uniwersytetu Stanford, którego koszykarska drużyna występuje w rozgrywkach Pac-12. Jest to jednna z najsilniejszych konferencji NCAA. W 2019 roku Josh ukończył uczelnię ze średnią liczbą ponad 10 punktów i 7 zbiórek. Notował również niespełna półtora bloku na mecz. W sezonie 2018/2019 zanotował największy progres w całej konferencji, zdobywając najlepszą w lidze skuteczność rzutów z gry (67,3%).

Znakomita mobilność przy 213 centymetrach wzrostu nie pozostała niezauważona przez scoutów najlepszej ligi świata. Zaproszenia na liczne treningi z zespołami NBA, nie zakończyły się wyborem w drafcie, ale Josh dostał szansę na grę w lidze letniej. W barwach Utah Jazz w pięciu meczach notował średnio 8.6 punktów, 3.8 zbiórek i 1.2 bloku, przy ponad 77-procentowej skuteczności. Latem tego samego roku w składzie drużyny San Francisco reprezentował USA w rozgrywkach FIBA 3×3 World Tour.

Jesienią 2019 roku Josh podpisał swój pierwszy kontrakt w Europie z belgijskim klubem Spirou Charleroi. W barwach ekipy z Walonii występował również w FIBA Europe Cup, gdzie w swoim debiutanckim sezonie w rozgrywkach pucharowych zaliczył średnio 8.5 punktów, 6 zbiórek i 1.4 bloku. Po zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii sezonie, w następnym roku podpisał kontrakt z Pszczółką Startem Lublin, gdzie miał możliwość zaprezentowania się w Lidze Mistrzów FIBA. Dobre występy w PLK i BCL zaprocentowały ofertą z hiszpańskiej ligi ACB, dzięki której Josh przeniósł się w styczniu do Fuenlabrady. W nowej drużynie nie mógł wprawdzie liczyć na tak dużą rolę jak w Starcie, ale również w najsilniejszej lidze Europy miał swoje dobre momenty – m.in. 13 punktów w wygranej z Gran Canarią, 8 oczek w zwycięskim meczu z Burgos, czy też 4 bloki przeciw Realowi Madryt. W sezonie 2021/2022 będzie miał za zadanie pomóc żółto-czarnym w jak najlepszych występach zarówno w PLK, jak i FIBA Europe Cup.

– Josh Sharma to zawodnik o wielkim potencjale fizycznym i motorycznym. Zdążył to już pokazać przez ostatnie dwa sezony w rozgrywkach europejskich, jesienią zeszłego roku na własnej skórze przekonaliśmy się, jak wiele może dać swojemu zespołowi. Bardzo dobra, jak na tak wysokiego gracza sprawność, w połączeniu z zasięgiem ramion powoduje, że ma predyspozycje do bycia filarem obrony, ale też bardzo niebezpiecznym graczem ataku. Bardzo się cieszę, że udało się go namówić do gry w Sopocie i liczę, że będzie znaczącym wzmocnieniem naszego zespołu – powiedział trener #sercasopotu, Marcin Stefański.

Umowa z amerykańskim środkowym została podpisana na sezon 2021/2022. W Sopocie będzie nosił numer 20. We can’t wait to meet you in ERGO ARENA, Josh!

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni