22 sie

Igor Stolarz i Maciej Nagel wywalczyli awans na MŚ U17!

Reprezentacja Polski U16 zwyciężyła w Sofii turniej FIBA European Challengers i tym samym wywalczyła awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata do lat 17! W zespole znalazły się dwa miejsca dla przedstawicieli #sercasopotu, Igora Stolarza oraz Macieja Nagela.

Biało-czerwoni rozpoczęli turniej od zwycięstwa 87:71 nad Chorwacją. Następnie pokonali 79:69 Łotwę i triumfowali 80:76 nad Bułgarią. Najważniejszy mecz na naszych reprezentantów czekał jednak ostatniego dnia turnieju, kiedy to spotkali się z dotychczas również niepokonanymi Niemcami. Do przerwy rywale prowadzili 37:35, ale druga połowa należała do Polaków, którzy ostatecznie zwyciężyli 75:66 i sięgnęli po zwycięstwo w turnieju, co dało im jednocześnie awans do mistrzostw świata.

W całym turnieju Igor Stolarz spędził na parkiecie 20 minut, w czasie których zanotował 20 punktów i 5 zbiórek, a Maciej Nagel zagrał przez 7 minut i zapisał na swoim koncie 2 punkty i 2 zbiórki.