10 sie

Hubert Łałak liderem KOSZ KADRY U18

Hubert Łałak był jednym z najlepszych koszykarzy reprezentacji Polski do lat 18, która w ostatnich dniach rywalizowała w Turcji w ramach turnieju FIBA European Challengers U18. Biało-czerwoni wygrali 3 z 5 spotkań i zakończyli zmagania na drugim miejscu w swojej grupie.

KOSZ KADRA U18 swoje mecze rozgrywała w dniach 3-8 sierpnia. Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania od porażki po wyrównanym meczu z Turcją (74:81), ale następnego dnia zdecydowanie pokonali Rosję (77:61). Trzeci dzień nie należał do biało-czerwonych, którzy przegrali ze Słowenią 53:75. To jednak nie zniechęciło młodych koszykarzy, którzy po dniu przerwy stoczyli bardzo wyrówany bój z Czechami i ostatecznie zwyciężyli go 65:63. Ostatniego dnia zmagań zespół trenera Andrzeja Adamka pokonał Łotwę 66:52. Takie rezultaty dały im ostatecznie drugie miejsce w grupie.

W każdym spotkaniu wyróżniającym się koszykarzem naszej reprezentacji był zawodnik Trefla Sopot, Hubert Łałak. W turnieju nasz rozgrywający średnio notował 11.8 punktów, 8.8 asyst, 4 zbiórki oraz 3.6 przechwytu. Zaowocowało to przeciętnym wskaźnikiem EVAL 19.6, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników kadry, zaś wspomniane średnie 8.8 asyst najlepszym rezultatem wśród wszystkich koszykarzy biorących udział w turnieju!

Po zakończeniu turnieju Hubert wrócił z reprezentacją do kraju, a po krótkiej przerwie dołączy do pierwszej drużyny Trefla Sopot, która przygotowuje się do sezonu 2021/2022.