24 lis

Grała młodzież: w niedzielę gdańsko-sopockie derby

Juniorzy starsi Trefla Sopot rozpoczęli wczoraj rundę rewanżową rozgrywek na poziomie wojewódzkim od meczu wyjazdowego. Na zawsze trudnym słupskim parkiecie nasi koszykarze pokonali swoich rówieśników spod szyldu Energa Perla Antipasti różnicą aż 67 punktów, 118:51. Wynik spotkania był rozstrzygnięty już po 1 kwarcie, wygranej 36:15, trener Radosław Soja dał więc szansę gry wszystkim zawodnikom, w tym dużej grupie 16- i 17-latków. Ostatecznie aż 8 graczy zdobyło co najmniej 8 punktów, a najlepszym strzelcem został Szymon Daszke z 21 „oczkami” na koncie. W przyszłym tygodniu żółto-czarnych czekają aż dwa mecze. Najpierw w środę 29 listopada w Gdyni szansa na rewanż na koszykarzach Arki za minimalną porażkę sprzed miesiąca, a dzień później do Sopotu przyjedzie UKS Trójeczka Olsztyn.

Wcześniej, bo już w niedzielę o 18:00 w hali Centrum Sportu Akademickiego w Gdańsku rozegrane zostaną kolejne derby. Młodzież Trefla Sopot zmierzy się z Politechniką Gdańską tym razem na poziomie 2 ligi PZKosz. Zapowiada się pasjonujące widowisko, okraszone wieloma koszykarskimi smaczkami. Po pierwsze, to derby – rywalizacja o to, kto „rządzi” w trójmiejskiej koszykówce. Po drugie, spotkają się dwie drużyny z bardzo podobnym bilansem – gospodarze mają tylko jedną porażkę mniej. Po trzecie, w składzie akademików aż roi się od byłych graczy Trefla. Czołowymi zawodnikami są tam Łukasz Jaśkiewicz, Kamila Hanke, Aleksander Lebiedziński i Daniel Szłapka, o minuty walczą również Kamil Samson i Konrad Kolka. Najlepszymi strzelcami drużyny są z kolei Daniel Gołębiowski i Filip Pruefer, na co dzień gracze innego pomorskiego klubu, Polpharmy Starogard Gdański, występujący w Politechnice na podstawie umowy o współpracy. To bardzo wymagający rywal i nasi koszykarze będą musieli dać z siebie 100% aby powalczyć o zwycięstwo, liczymy jednak, że serca Sopotu wrócą z Gdańska z tarczą.