30 maj

Grała młodzież: ruszył turniej finałowy kadetów!

Starcie z poznanianami miało niesamowicie emocjonujący przebieg – lepiej w mecz wszedł zespół Biofarmu, który szybko uzyskał przewagę kilku oczek. Później zawodnicy Cezarego Kurzawskiego wyszli nawet na prowadzenie kilkunastoma punktami. Gracze Siódemki zmniejszali różnicę, ale po chwili ich rywale odpowiadali skutecznymi akcjami, utrzymując bezpieczną różnicę. Do przerwy to poznanianie prowadzili dziesięcioma oczkami. Po zmianie stron długo gra toczyła się punkt za punkt, a przełamanie sopockiej ekipy przyszło po sześciu minutach trzeciej kwarty. Wtedy w końcu udało się naszym kadetom zbliżyć do rywali na dystans jednej akcji, a następnie doprowadzić do wyrównania. Start czwartej odsłony jednak ponownie należał do Biofarmu – poznanianie odskoczyli na dziesięć oczek i znów nasz zespół musiał odrabiać straty. Młodzi gracze pokazali ogromny charakter i waleczność, stawiając twardą obronę, a także skutecznie kończąc akcje w ataku. Jednak rywale UKS-u prezentowali niezwykłą skuteczność, dobrze wychodząc z podwojeń i skutecznie rzucając z dystansu, często „sprzed nosa” naszych defensorów. Mimo tego powoli różnica między ekipami zmniejszała się, a zawodnicy Tomasza Chwiałkowskiego praktycznie nie mylili się z gry. To pozwoliło dojść przeciwników – w końcówce skutecznie grali Daniel Ziółkowski, Igor Milicić, Nikodem Czoska i Piotr Lis, którzy raz za razem trafiali do kosza. Na prowadzenie wyprowadził naszych kadetów Czoska, kończąc świetną akcję 2+1. W kolejnej akcji błąd kroków popełnił Biofarm, dzięki czemu w ostatnich sekundach piłka należała do UKS-u. Młodzi koszykarze nie pozwolili poznanianom nawet na faul, doskonale uciekając przeciwnikom, a wynik przypieczętował efektownym zagraniem Milicić. Pierwszy mecz przyniósł ogromne emocje, ale kadeci Siódemki pokazali, że potrafią radzić sobie z presją i wygrali 86:83.

Kolejne starcie w turnieju finałowym w czwartek o godzinie 19:30, kiedy to UKS 7 Trefl Sopot zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza, czyli ekipą, która fazę regionalną przeszła z kompletem zwycięstw. Pierwszy raz dąbrowianie odnieśli porażkę w ćwierćfinale. Jednak w półfinałowej rywalizacji ponownie MKS zwyciężył wszystko, co było do wygrania, udowadniając, że będzie silnym przeciwnikiem w decydującym turnieju.

Ostatnim rywalem sopocian w grupie B będzie UKS Probasket Mińsk Mazowiecki – ta ekipa wygrała finał strefowy na Mazowszu, dzięki czemu rywalizację w fazie centralnej mogła rozpocząć od półfinałów. W turnieju decydującym o awansie do finałowych zawodów Probasket zajął drugą lokatę, przegrywając tylko z niesamowicie silnym zespołem Exact Systems Śląska Wrocław. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 14:30.

Z grupy wychodzą dwa zespoły, które następnie spotykają się z dwiema najlepszymi ekipami z grupy A. W grupie B zagrają gospodarze turnieju – WKK Wrocław, Polonia Warszawa, Exact Systems Śląsk Wrocław oraz Siarka Tarnobrzeg. Półfinały odbędą się w sobotę, a finał i mecz o trzecie miejsce w niedzielę.

Transmisje z turnieju są dostępne na kanale Sportlive. Każdy mecz pojawia się jako osobna transmisja na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania https://www.youtube.com/channel/UC0cZYlyR_mjvL13kY6U_phg