17 sty

Grała młodzież – juniorzy starsi zagrają w Przemyślu

W weekend odbyło się tylko jedno spotkanie z udziałem naszych młodych koszykarzy. Podopieczni trenera Janusza Kociołka wygrali na wyjeździe z Energą PGK Słupsk 79:68, notując już dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich U-18. Sukces nie przyszedł łatwo, bo po pierwszej kwarcie to gospodarze prowadzili 21:13. Do przerwy sopocianie odrobili straty, a w 3. kwarcie zbudowali przewagę, którą jeszcze powiększyli w ostatniej odsłonie meczu. Tym razem najlepszym strzelcem młodych sopockich serc był Mateusz Kowalski z 24 „oczkami” na koncie, a dzielnie sekundował mu niespełna 16-letni Daniel Ziółkowski, zdobywca 21 punktów. W najbliższą sobotę nasi juniorzy podejmą w Sopocie drugą ekipę Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk.

Drugoligowe rezerwy udały się dziś do Olsztyna, gdzie zmierzą się z lokalnym Stomilem. Gospodarze, którzy do tej pory rozstrzygnęli na swoją korzyść jedynie 3 mecze, zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli grupy A i z pewnością liczą na poprawienie tej pozycji. W obliczu wypożyczenia Bartka Majewskiego do 1-ligowego Polfarmexu Kutno oraz przygotowań pierwszej drużyny do kolejnych ważnych spotkań w ekstraklasie, trener Radosław Soja ma do dyspozycji bardzo odmłodzony zestaw zawodników. Liczymy, że najbardziej doświadczeni z tego grona wezmą ciężar gry na swoje barki i powalczą o niespodziankę, jaką w tej sytuacji byłoby wyjazdowe zwycięstwo. Trzymajmy mocno kciuki za naszych koszykarzy!

Dziś także poznaliśmy naszych rywali w ogólnopolskich ćwierćfinałach U-20. Po zajęciu 2. miejsca w rozgrywkach wojewódzkich, juniorzy starsi Trefla Sopot w walce o awans do półfinału zmierzą się w trzydniowym turnieju, który w dniach 26-28 stycznia zostanie rozegrany w Przemyślu. Poza gospodarzami, czyli drużyną Hensfort Przemyśl, wezmą w nim udział także UKS Gimbasket Wrocław oraz KKS Pro-Basket Kutno, a do półfinałów awansują dwie najlepsze ekipy.