DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

11 kwi

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 bez Trefla 1LO Sopot

Zespół Trefla 1LO Sopot U17 zajął trzecie miejsce podczas półfinałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Żółto-czarni rozpoczęli zmagania od meczu z Energą LAMINOPOL Słupsk. Od początku spotkania na parkiecie istniała tylko jedna drużyna i był nią Trefl – po czterech minutach było 13:0, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 31:9. Również w drugiej odsłonie nasza dominacja była bezapelacyjna i na przerwę podopieczni Janusza Kociołka schodzili z aż 33 punktami więcej (51:18). Po powrocie na parkiet w szeregi sopocian wkradło się rozluźnienie, co przełożyło się na słabszą grę i kwartę dla Słupska, lecz w ostatniej części gry wszystko wróciło do normy i ostatecznie nasz zespół triumfował 87:38.

Trefl 1LO Sopot U17 – Energa LAMINOPOL Słupsk 87:38 (31:9, 20:9, 12:13, 24:7)
Trefl 1LO Sopot U17: Ochociński 9, Nagel 7, Kowalski 6, Jakobschy 4, Toczek 2 oraz Ratkowski 19, Rarowski-Geckler 16, Mroczkowski 6, Stolarz 6, Fijałkowski 6, Juraszewski 4, Grzejszczyk 2

W sobotę spotkały się dwie drużyny, które dzień wcześniej cieszyły się ze zwycięstw – Trefl 1LO Sopot i Enea Basket Junior Poznań. O ile pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się remisem 16:16, tak w drugiej części meczu na parkiecie rządzili sopocianie – po 20 minutach było 35:25 dla Trefla! Również trzecia kwarta była jednostronna. Niestety, tym razem zespołem dominującym byli nasi rywale, którzy odrobili straty z nawiązką (48:45). Co gorsza Enea Basket dobrą grę kontynuowała także w decydującej części spotkania, co pozwoliło im zwyciężyć 69:53.

Enea Basket Junior Poznań – Trefl 1LO Sopot U17 69:53 (16:16, 9:19, 23:10, 21:8)
Trefl 1LO Sopot U17: Nagel 9, Toczek 9, Ochociński 8, Kowalski 5, Jakobschy 0 oraz Ratkowski 8, Stolarz 4, Rarowski-Geckler 4, Mroczkowski 3, Grzejszczyk 3

Jedne zwycięstwo i jedna porażka oznaczały, że o awansie do finałów zadecyduje mecz z gospodarzami turnieju, Zastalem Fatto Deweloper Zielona Góra. Choć spotkanie rozpoczęło się od naszego prowadzenia 6:0, to jednak po 10 minutach to przeciwnicy prowadzili 20:17. Drugą kwartę zapisaliśmy na swoją korzyść, ale to wciąż miejscowi prowadzili (42:44). Jedno oczko także odrobiliśmy w trzeciej części rywalizacji i przed decydującą kwartą zespoły dzielił zaledwie punkt! Do 36 minuty gry zespoły toczyły zacięty bój, jednak w końcówce pogubiliśmy się w ofensywie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z awansu do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Trefl 1LO Sopot U17 – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 68:79 (17:20, 25:24, 17:16, 9:19)
Trefl 1LO Sopot U17: Toczek 9 (11 zb.), Nagel 9, Ratkowski 9, Stolarz 8, Grzejszczyk 8 oraz Kowalski 14, Rarowski-Geckler 6, Ochociński 5, Mroczkowski 0, K. Ziółkowski 0