DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

28 mar

Dwa zwycięstwa Trefla II Sopot na koniec rundy zasadniczej!

Udane zakończenie sezonu zasadniczego w wykonaniu Trefla II Sopot. Żółto-czarni odnieśli dwa zwycięstwa, co w efekcie dał im awans do fazy play-off 2. ligi z 6. miejsca. Tam spotkają się z Notecią Inowrocław, z którą sopocianie mierzyli się zaledwie kilka dni temu!

W środę nasza drużyna nadrabiała ligowe zaległości. Trefl II Sopot udał się na Kujawy, gdzie mierzył się z trzecią wówczas siłą 2. ligi, Notecią Inowrocław. Zółto-czarni weszli w rywalizację z bardzo dobrze nastawionymi celownikami – z pięciu pierwszych celnych rzutów aż cztery były „za trzy”, a to dało Treflowi II prowadzenie 14:5. Niestety, po dobrym początku sopocianie zanotowali słabszy okres, a to wykorzystali gospodarze, którzy popisali się run’em 10-0 i wyszli na prowadzenie 17:16. Co prawda wówczas odpowiedział Daniel Ziółkowski i nasza drużyna wróciła na prowadzenie, ale zawodnicy Noteci byli w gazie, co po chwili zaowocowało wynikiem 23:18. Końcówka kwarty należała jednak do 15-letniego Miłosza Toczka! Nasz młody koszykarz najpierw celnie rzucił za trzy, a następnie dwukrotnie umiescił piłkę z linii rzutów wolnych, a w efekcie premierowa część spotkania zakończyła się remisem 23:23.

Na początku drugiej kwarty zespoły naprzemiennie wymieniały się prowadzeniem, a żaden z nich nie był w stanie odskoczyć na więcej niz cztery oczka. W naszej drużynie ciężar zdobywania punktów brali na siebie Daniel Ziółkowski, Patryk Pułkotycki i Bartosz Olechnowicz. W 17. minucie meczu Noteć prowadziła 37:33, ale wówczas serią 9-0 popisali się żółto-czarni, co dało Treflowi II zapas pięciu punktów. Tym razem końcówka kwarty należała jednak do gospodarzy, którzy odrobili straty. Na przerwę ekipy schodziły przy remisie 44:44.

W drugą połowę lepiej weszli inowrocławianie. Duże kłopoty defensywie Trefla II sprawiał duet Grzelak-Michałek. Ich trafienia pozwoliły Noteci wyjść na prowadzenie 52:49. Sopocianie odpowiadali za sprawą Daniela, Patryka i Huberta, dzięki czemu żółto-czarni wciąż pozostawali w kontakcie punktowym. Nasz zespół czekał na swoją szansę i wykorzystał ją na początku 30. minuty – trójka Patryka Pułkotyckiego oraz dwa oczka Piotra Bobki doprowadziły do remisu. Ostatnie słowo w kwarcie należało jednak do inowrocławian – dwa punkty zdobył Tomasz Kretkowski, a Noteć po trzech częściach rywalizacji prowadziła 67:65.

Od początku czwartej kwarty gra była bardzo zacięta. Do zdobywających regularnie punkty Daniela, Patryka oraz Huberta dołączył Adrian Pajkert. W 37 minucie Noteć prowadziła 79:78, ale dwukrotnie z linii rzutów wolnych nie pomylił się Hubert i to sopocianie byli „z przodu”. Kolejne trafienie również należało do Trefla II, a konkretnie wspomnianego Adriana, który trafił za trzy, jednak koszykarze Noteci szybko odpowiedzieli w ten sam sposób (82:83). To jednak żółto-czarni poszli za ciosem. Chłodne głowy zachowali Bartosz Olechnowicz i Piotr Bobka, który oddali dwie bardzo ważne próby zza linii 6.75 metra, a każda z nich zakończyła się sukcesem. Na to już gospodarze nie znaleźli odpowiedzi! Trefl II pokonał Noteć Inowrocław 89:86, a dziesiąty triumf w rozgrywkach dał im pewne miejsce w fazie play-off 2. ligi!

Noteć Inowrocław – Trefl II Sopot 86:89 (23:23, 21:21, 23:21, 19:24)
Punktacja Trefla II Sopot: Daniel Ziółkowski 26 (7 zb.), Patryk Pułkotycki 20, Adrian Pajkert 14, Hubert Łałak 10 (18 as.), Wiktor Jaszczerski 3 oraz Bartosz Olechnowicz 6, Piotr Bobka 5, Miłosz Toczek 5, Filip Gurtatowski 0

————————————————

Z pewnym miejscem w czołowej ósemce rozgrywek koszykarze Trefla II Sopot przystąpili do ostatniego meczu rundy zasadniczej. Żółto-czarni wybrali się do Gdyni, gdzie zmierzyli się z drużyną Sharks AWFiS Port Gdynia, która zamyka ligowe zestawienie.

Grający na luzie sopocianie od początku rywalizacji narzucili duże tempo i z łatwością zdobywali kolejne punkty. Zaledwie dwie minuty wystarczyły im do zbudowania dwucyfrowej przewagi (13:2), ale nasz zespół na tym nie poprzestał. Udane zagrania Wiktora Jaszczerskiego, Daniela Ziółkowskiego i Huberta Łałaka sprawiły, że Trefl II po nieco trzech minutach prowadził już 21:2! Passę gości przełamał akcją „2+1” Antoni Szymański, lecz ekipa Michaela Łydkowskiego odpowiedziała siedmioma oczkami. Druga część premierowej kwarty nie była aż tak jednostronna, ale ofensywa przyjezdnych nie zatrzymała się nawet na moment. Po 10. minutach Trefl II Sopot prowadził 44:17, a na dorobek naszego zespołu złożyły się zdobycze ośmiu zawodników.

W drugiej kwarcie sopocianie nie byli aż tak skuteczni, ale wciąż kontrolowali przebieg meczu. Swoje inauguracyjne oczka zdobyli Patryka Wojtyka i Piotr Krzebietke, a do przewagi swoje dorzucili też duet Filipów – Gurtatowski i Półbratek. Tę część meczu żółto-czarni wygrali 20:12 i dzięki temu na przerwę schodzili z wynikiem 64:29.

Taki rezultat pozwolił Michaelowi Łydkowskiemu na jeszcze odważniejsze ruchy. W wyjściowym składzie na drugą połowę znalazł się Maciej Nagel. Dla niespełna 16-letniego środkowego mecz z Sharksami był debiutem na drugoligowych parkietach. Zawodnik szybko odpłacił się za zaufanie – po nieco dwóch minutach trzeciej kwarty Maciek miał na swoim koncie cztery punkty. Nowe rozwiązania sprawiły jednak, że gra Trefla II nie była już tak płynna. Wykorzystali to gospodarze, którzy odrobili część strat. Głównie udało im się to dzięki Iwo Olenderowi – lider gdynian trzy razy z rzędu trafił zza linii 6.75 metra. Na 10 minut przed końcem to jednak sopocianie wciąż byli zdecydowanie z przodu (82:53).

Start ostatniej kwarty nie był wybitny w wykonaniu obu zespołów. Premierowe punkty tej części meczu zostały zdobyte przez Huberta Łałaka po ponad trzech minutach gry. Dopiero w drugiej części czwartej kwarty gra rozkręciła się. Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, tacy jak Filip Półbratek czy Brajan Mroczkowski, którzy dokładali kolejne punkty. „Setkę” Trefl II osiągnął dzięki trafieniu Huberta na 22 sekundy przed końcem. Ostatecznie sopocianie triumfowali 100:70 i przypieczętowali awans do fazy play-off z 6. miejsca. Tam spotkają się z trzecią… Notecią Inowrocław!

Sharks AWFiS Port Gdynia – Trefl II Sopot 70:100 (17:44, 12:20, 24:18, 17:18)
Punktacja Trefla II Sopot: Daniel Ziółkowski 16, Hubert Łałak 13 (11 as.), Bartosz Olechnowicz 12, Wiktor Jaszczerski 8, Patryk Pułkotycki 8 (9 zb., 10 as.) oraz Piotr Bobka 14, Filip Półbratek 7, Filip Gurtatowski 6, Maciej Nagel 6, Brajan Mroczkowski 4, Patryk Wojtyka 4, Piotr Krzebietke 2