CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO - DERBY TRÓJMIASTA! Trefl Sopot vs Asseco Arka Gdynia
Kup bilet
Energa Basket Liga FIBA Europe Cup
15 listopad

Dwa mecze, dwa miejsca, cztery drużyny! Sytuacja przed ostatnimi spotkaniami w grupie B FIBA Europe Cup

Przed ostatnią kolejką gier w grupie B FIBA Europe Cup wszystkie cztery drużyny mają szansę przejść do kolejnego etapu rozgrywek! Sprawdźcie, jakie rozstrzygnięcia muszą zapaść, aby z awansu cieszyli się koszykarze Trefla Sopot.

Zwycięstwo Trefla Sopot z Hapoelem Eilat, zwycięstwo Rilskiego sportist z Kyiv-Basket
W przypadku zwycięstwa Trefla oraz Rilskiego wszystkie drużyny będą legitymowały się bilansem 3:3. Wówczas o awansie zadecyduje różnica tzw. „małych punktów”. Przed ostatnim spotkaniem najlepszy bilans posiadają sopocianie, którzy są +24 i w przypadku zwycięstwa w Izraelu ta różnica może się tylko poprawić, co będzie oznaczać awans Trefla Sopot. 

Zwycięstwo Trefla Sopot z Hapoelem Eilat, zwycięstwo Kyiv-Basket z Rilskim sportist
Triumf drużyny z Ukrainy, przy jednoczesnym powodzeniu Trefla Sopot, da Kyiv-Basket pierwsze miejsce w grupie B. W grze o drugą pozycję pozostaną żółto-czarni oraz Hapoel – oba zespoły będą legitymowały się bilansem 3:3. Wówczas o awansie zadecyduje różnica „małych punktów” w meczach pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Izraela 88:85, dlatego Trefl, aby cieszyć się z awansu, musiałby zwyciężyć różnicą co najmniej czterech punktów. Drużyna Marcina Stefańskiego może także awansować przy +3, jednak wtedy Trefl musi zdobyć co najmniej 88 oczek.

Ewentualna porażka Trefla w Eilacie, bez względu na różnicę punktową, eliminuje żółto-czarnych z dalszej gry w FIBA Europe Cup. Spotkanie z Hapoelem rozpocznie się o godzinie 18:00 polskiego czasu. Mecz będzie transmitowany za pośrednictwem kanału FIBA na YouTube.

  • fiba europe cup

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni