15 gru

Drugoligowe derby dla Trefla!

Drugi zespół Trefla Sopot pokonał Arkę AWM II Gdynia 84:64 (26:12, 13:12, 22:21, 23:19). Żółto-czarni odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i dzięki temu wskoczyli na czwarte miejsce w ligowej tabeli! Najskuteczniejszym koszykarzem Trefla II Sopot był Benjamin Didier-Urbaniak, który zdobył 25 punktów i popisał się świetną skutecznością rzutów za trzy – 6/8!

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie rozgrywane w Hali 100-lecia Sopotu. Koszykarze Trefla grali skutecznie i bezbłędnie w obronie, dzięki czemu po czterech minutach gry prowadzili 10:0! Widząc co dzieje się na boisku, o czas na żądanie poprosił trener gdynian, Miloš Mitrović. Przerwa była dobrym posunięciem, gdyż przełamała impas przyjezdnych, jednak wciąż drużyną przeważającą na parkiecie byli gracze Trefla. Po pierwszych dziesięciu minutach sopocianie prowadzili 26:12.

Gra wyrównała się w drugiej części meczu. Z upływem minut to gdynianie spisywali się coraz lepiej i potrafili zminimalizować straty do sześciu oczek. Gracze Trefla zachowali jednak zimne głowy i pod koniec kwarty popisali się runem 9-0, dzięki czemu na przerwę schodzili z piętnastoma punktami zapasu.

Po zmianie stron obraz meczu z drugiej kwarty nie zmienił się – na parkiecie hali przy ulicy Jakuba Goyki 7 w Sopocie obserwowaliśmy zacięty pojedynek. Sopocianie kontrolowali jednak przewagę i na każdą udaną akcję gdynian mieli odpowiedź. Imponowała wszechstronność Trefla – punkty zdobywali różni zawodnicy. Kolejna dobra końcówka kwarty pozwoliła sopocianom zwiększyć przewagę jeszcze o jedno oczko względem poprzedniej części spotkania.

Ostatnie dziesięć minut celnym rzutem za trzy punkty rozpoczął Benjamin Didier-Urbaniak. Kiedy obwodowy Trefla dorzucił kolejny udany rzut zza linii 6.75 metra, a do tego punkty spod kosza zdobył Sebastian Rompa, przyjezdni definitywnie stracili wiarę na uzyskanie korzystnego rezultatu. Rozluźnieni sopocianie mogli sobie pozwolić na odpuszczenie tempa gry, a mimo to jeszcze powiększyli przewagę, która ostatecznie wyniosła dwadzieścia punktów!

Wygrane derby przez Trefla II Sopot były szóstym zwycięstwem z rzędu drużyny Michaela Łydkowskiego. Kolejne spotkanie żółto-czarni ponownie rozegrają w Hali 100-lecia. Ich rywalem będzie MKS Sokół Międzychód, który aktualnie plasuje się w tabeli na piątym miejscu, tuż za Treflem. Mecz rozpocznie się 22 grudnia o godzinie 13:00.

Trefl: Sebastian Rompa 13 (8 zb.), Daniel Ziółkowski 10, Łukasz Klawa 7, Piotr Lis 6, Michał Lis 2 oraz Benjamin Didier-Urbaniak 25 (6/8 za trzy), Mateusz Kowalski 11, Błażej Kulikowski 5, Hubert Łałak 3, Oskar Życzkowski 2