05 sie

Drugie zwycięstwo w sparingowych derbach. Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia 93:83

W drugim przedsezonowym sparingu Trefl Sopot na własnym parkiecie pokonał Asseco Arkę Gdynia 93:83 (29:22, 18:23, 19:24, 27:14). Najlepszym strzelcem meczu rozgrywanego w ERGO ARENIE był Łukasz Kolenda, który zdobył 27 punktów.

Początek towarzyskiej rywalizacji należał do gospodarzy. Szczególnie dobrze spisywali się kapitan Paweł Leończyk oraz nowy koszykarz żółto-czarnych Karol Gruszecki. Ich punkty pozwoliły Treflowi zbudować dwucyfrową przewagę (25:15). W końcówce kwarty gra się wyrównała, ale to wciąż sopocianie pozostawali na prowadzeniu. Po 10 minutach drużyna Marcina Stefańskiego miała siedem oczek zapasu (29:22).

Premierowe punkty w drugiej części meczu zdobył Martynas Paliukenas, a po chwili wyczyn kolegi powtórzył Łukasz Kolenda i ponownie żółto-czarni mieli dość komfortową przewagę (34:22). Rywale zza miedzy nie mieli jednak zamiaru odpuszczać. Punkty Filipa Dylewicza, Krzysztofa Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna dodały pewności gdynianom. Asseco Arka wróciła do gry. Tuż przed syreną oznaczająca przerwę gra Trefla spoczywała głównie na barkach Łukasza Kolendy i to dzięki niemu sopocianie wciąż pozostawali na prowadzeniu. Zespoły udały się na przerwę przy wyniku 47:45 dla żółto-czarnych.

Start trzeciej kwarty toczył się pod dyktando przyjezdnych. Już w pierwszej akcji, dzięki trójce Wołoszyna, gdynianie objęli prowadzenie. Dodało im to animuszu i poszli za ciosem. Grając na wysokiej skuteczności, w kilka minut goście zbudowali aż czternaście punktów przewagi! (54:68) Reagował trener Stefański prosząc o przerwę na żądanie… i dało to pożądany efekt. Trzy punkty Patryka Pułkotyckiego, dwie udane akcje „Leona” oraz „trójka” Paliukenasa pozwoliły odrobić dużą część strat. Kwarta zakończyła się ciekawie rozegranym wznowieniem z udziałem Paliukenasa i Michała Kolendy. 10 minut przed końcem gry trzy punkty więcej miała Asseco Arka.

W czwartej kwarcie sopocianie kontynuowali dobrą grę z poprzedniej części meczu. Świetnie grał Gruszecki, który w krótkim odstępie czasu zdobył osiem punktów, zaś końcówka spotkania należała do Łukasza Kolendy. Rozgrywający trafił dwa rzuty trzypunktowe, do tego dołożył oczka z półdystansu, a mecz zakończył efektowną asystą dogrywając do Dariousa Motena. Trefl po raz drugi w okresie przygotowawczym pokonał Asseco Arkę Gdynia. Trzeci sparing sopocianie rozegrają już w sobotę – w Toruniu o godzinie 13:00 rozpoczną rywalizację z Polskim Cukrem Toruń.

Trefl: Łukasz Kolenda 27, Karol Gruszecki 19, Paweł Leończyk 18, Michał Kolenda 7, Dominik Olejniczak 7 oraz Martynas Paliukenas 8, Darious Moten 3, Patryk Pułkotycki 3, Sebastian Rompa 1, Daniel Ziółkowski 0

Witalij Kowalenko nie zagrał z powodu drobnego urazu. TJ Haws dołączy do drużyny w przyszłym tygodniu.