31 paź

Derby Trójmiasta dla U19, dominacja pierwszej drużyny w wewnętrznych zmaganiach U17

Trefl 1LO Sopot U17 zdecydowanie pokonał drugą drużynę naszego klubu, zaś Trefl 1LO Sopot U19 triumfował w Gdyni. Co jeszcze działo się w meczach z udziałem żółto-czarnych zespołów? Sprawdźcie!

Koszykarski tydzień rozpoczęliśmy w środę, kiedy to nasza drużyna do lat 19 udała się na prestiżowy mecz do Gdyni. Spotkanie z GAK od początku było wyrównane, jednak dwie pierwsze kwarty należały do gospodarzy, którzy w czasie przerwy prowadzili 41:35. W szatni trener Michael Łydkowski dokonał niewielkich korekt, a nasi zawodnicy zaczęli je realizować od początku trzeciej kwarty? Efekt? Zwycięstwo w tej części gry 22:14! Trefl poszedł za ciosem i w ostatniej kwarcie zaprezentował twardą obronę, a do tego zanotował ważne oczka i ostatecznie pokonał Gdyńską Akademię Koszykówki 70:63.

Gdyńska Akademia Koszykówki – Trefl 1LO Sopot U19 63:70 (21:16, 20:19, 14:22, 8:13)
Trefl 1LO Sopot U19: Gurtatowski 18, Nagel 12, Toczek 11, Wojtyka 8, Krzebietke 5 oraz Adamiec 11, A. Jęch 3, Mroczkowski 2, Kossakowski 0

W piątek w Hali 100-lecia byliśmy świadkami wewnętrznego starcia pomiędzy naszymi zespołami do lat 17. Już pierwsza kwarta – wygrana przez „jedynkę” 34:13 – pokazała, kto będzie dominował w tej rywalizacji. Do samego końca podopieczni Marcina Stefańskiego nie odpuścili ekipie Marcina Chojnackiego i ostatecznie triumfowali 120:35.

Trefl 1LO II Sopot U17Trefl 1LO Sopot U17 35:120 (13:34, 5:36, 15:23, 2:27)
Trefl 1LO II Sopot U17: Frankowski 8, Kosmol 8, Chojnacki 5, Mi. Nagel 5, Nowakowski 0 oraz Paszkowski 5, Rusin 2, Pyzowski 2 Sykut 0, Makara 0
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 38, Ksionek 15, Gołębiowski 11, Burek 8, Gaik 2 oraz Zawistowski 14, Chac 13, Borzyszkowski 11, Duzowski 8

Dwa dni później druga drużyna do lat 17 była już w Olsztynie, gdzie mierzyła się z UKS Trójeczką. Pierwsze, ofensywne 10 minut zakończyło się wynikiem 27:24 dla Trefla. W drugiej kwarcie minimalnie lepsi byli goście, lecz w połowie meczu to żółto-czarni mieli dwa punkty więcej. Niestety, po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, którzy nie tylko odrobili straty, ale także zbudowali znaczną przewagę. Ostatnia kwarta wygrana 15:14 przez Trefl 1LO Sopot II U17 nie odwróciła losów spotkania i to ekipa z Olsztyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

UKS Trójeczka Olsztyn – Trefl 1LO II Sopot U17 86:77 (24:27, 22:21, 26:14, 14:15)
Trefl 1LO II Sopot U17: Kosmol 21, Frankowski 21, Chojnacki 15, Duzowski 9, Borzyszkowski 5 oraz Sykut 2, Rusik 2, Mi. Nagel 2, Makara 0, Paszkowski 0, Pyzowski 0

Również w niedzielę swój mecz rozgrywał Trefl II Sopot. W Hali 100-lecia stawiła się drużyna MKK Pyry Poznań. Niestety, to nie był dobry dzień naszego zespołu. Niemal od początku to przyjezdni kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń i z każdą minutą powiększali przewagę. Po 30 minutach gry Pyra prowadziła różnicą aż 40 punktów i losy meczu były przesądzone. Sopocianie walczyli do końca i ostatnią kwartę zwyciężyli 14:9, ale z ostatecznego triumfu mogli cieszyć się gracze z Poznania.

Trefl II Sopot – MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań 49:84 (16:28, 12:22, 7:25, 14:9)
Trefl II Sopot: Wojtyka 11, Gurtatowski 7, Toczek 5, Nagel 4, Jaszczerski 0 oraz Krzebietke 6, Olechnowicz 5, Mroczkowski 4, Kossakowski 3, Padyjasek 2, Półbratek 2, A. Jęch 0