13 lut

Darious Moten i Michał Kolenda w czołówce indywidualnych konkursów podczas Suzuki Pucharu Polski 2021!

Darious Moten zajął trzecie miejsce w LOTTO Konkursie Wsadów, a Michał Kolenda był czwarty w Aerowatch Konkursie Rzutów za 3 Punkty. Indywidualna rywalizacja została rozegrana w Hali Globus w czasie trwania turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili koszykarze nominowani w LOTTO Konkursie Wsadów. Wśród nich amerykański skrzydłowy #sercasopotu, Darious Moten, który na popołudniowym losowaniu kolejności prób wybrał karteczkę z numerem „6” i tym samym jako ostatni prezentował swoje umiejętności. Ocenania próba naszego zawodnika była bardzo efektowna, a Darious otrzymał za nią ocenę 48 na 50 możliwych! W drugiej Darious był jeszcze lepszy, a jego wsad docenili też wszyscy konkursowi rywale, którzy owacją na stojąco podsumowali jego występ. Jury było jednogłośne – 50 punktów dla Dariousa! Tym samym z najwyższym łącznym wynikiem, 98 punktów, Darious zameldował się w trzyosobowym finale. Nasz zawodnik tym razem rozpoczynał rywalizację. Darious próbował wsadu biegnąc przez całe boisko, lecz próby nie zakończyły się powodzeniem. W swojej ostatniej próbie Darious Moten poprosił o pomoc Michała Kolendę, który podrzucał mu piłkę, ale tu także zabrakło niewiele do idealnego wsadu. Ostatecznie, w finałowej serii, Darious otrzymał łącznie 86 punktów (2×43) i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji! Decyzją jury zwycięzcą zawodów został Jan Wójcik!

Po zmaganiach LOTTO Konkursu Wsadów rozpoczął się Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty z udziałem Michała Kolendy! Niespełna 24-letni zawodnik jako drugi przystąpił do prób zza linii 6.75 metra. Skrzydłowy #sercasopotu trafił 14 z 25 rzutów! Kiedy pozostali koszykarze biorący udział w konkursie zakończyli swój występ okazało się, że Michał o występ w finale powalczy w dogrywce. Niestety, w ostatniej swojej próbie o wyniku dodatkowej rywalizacji przesądził Elijah Stewart z WKS Śląska Wrocław i to on mógł cieszyć się z awansu do finałowej trójki, zaś Michał został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty zwyciężył Martins Laksa.