CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs Asseco Arka Gdynia
Kup bilet
15 Kwi

Czwarte miejsce Trefla Sopot pod względem frekwencji EBL 2019/2020

Koniec rozgrywek jest także czasem podsumowań. Znamy już wszystkie oficjalne liczby frekwencyjne z sezonu 2019/2020. Trefl Sopot w gronie szesnastu drużyn Energa Basket Ligi może pochwalić się czwartą frekwencją rozgrywek. Dwa mecze z udziałem żółto-czarnych znalazły się także na podium spotkań z największą liczbą publiczności.

Koszykarze sopockiej drużyny rozegrali jedenaście meczów – osiem z nich w ERGO ARENIE oraz trzy w Hali 100-lecia. Siedem pojedynków padło łupem Trefla, a czterokrotnie lepsi okazywali się przeciwnicy. Łącznie wszystkie te spotkania obejrzało aż 26 457 osób, co dało średnią 2 405 kibiców na mecz. Podane liczby pozwoliły klubowi uplasować się na czwartej pozycji w tabeli frekwencji Energa Basket Ligi.

Uzyskany wynik był składową wszystkich spotkań, jednak dwa mecze sezonu 2019/2020 szczególnie zapadły w pamięć. Derbowe domowe spotkanie z Asseco Arką Gdynia zgromadziło na trybunach 4561 kibiców, zaś lutowa rywalizacja z ówczesnym mistrzem Polski, Anwilem Włocławek, zgromadziła na trybunach ERGO ARENY jeszcze więcej osób – 4702! W przeciągu całego sezonu EBL 2019/2020 większą widownie udało się zgromadzić tylko w czasie meczu pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Anwilem Włocławek (5291).

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie!

  • frekwencja
  • kibice
  • trefl sopot

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Sponsorzy wspierający i techniczni

Oficjalny Bukmacher Klubu

Patroni medialni