24 maj

Czołowe miejsca zawodników Trefla Sopot podczas zawodów 3×3 Gdynia

Aż cztery miejsca medalowe wywalczyli zawodnicy Trefla Sopot podczas zawodów 3×3 Gdynia, które odbywały się w dniach 21-22 maja.

Z powodu warunków atmosferycznych rywalizacja odbywała się w gdyńskich obiektach sportowych. Turniej został podzielony na kategorie, a nasi gracze przystąpili do zmagań w U15, U17 i U23. Pomimo dużej konkurencji żółto-czarni pokazali bardzo dobrą koszykówkę i uplasowali się na czołowych miejscach!

Bardzo dobrze poradzili sobie nasi najstarsi zawodnicy – Bartosz Olechnowicz, Piotr Bobka, Wiktor Jaszczerski oraz Eryk Adamiec okazali się najlepsi w kategorii do lat 23! Do zmagań przystąpił także Miłosz Zając, który z zespołem „Dzikie Koty” [w składzie m.in. Sebastian Rompa] zajął czwarte miejsce.

Po złoto sięgnęli także Dawid Ksionek, Przemysław Hartman i Wojciech Gaik, którzy triumfowali w kategorii U15.

W kategorii do lat 17 naszym koszykarzom przypadły medale srebrne i brązowe. Te cenniejsze wywalczyli Brajan Mroczkowski, Patryk Kowalski i Karol Ochociński, a brąz trafił na szyję Mateusza Jakobschy.

Wyniki wszystkich kategorii można sprawdzić tutaj. Naszym zawodnikom gratulujemy!