1 2 3 4 5

Aktualności

derby 20171204057JED2
Porażka w Szczecinie, zadecydowała druga kwarta (08.01.2018) Autor: Jakub Łasek

Przegrywamy z Kingiem Szczecin 82:95. O końcowym wyniku zadecydowała przede wszystkim druga kwarta, przegrana aż 10:27. Teraz Trefl wzmocniony Obiem Trotterem pojedzie do Zielonej Góry, na starcie z mistrzem Polski, Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

Spotkanie rozpoczęło się od świetnej serii Steve’a Zacka, nasz center trafił trzy razy spod kosza, w tym raz z faulem i na samym starcie meczu prowadziliśmy 7:0. Co ciekawe, przy wszystkich rzutach Zacka asystował Jermaine Love. Jednak po chwili odeszliśmy od gry pod kosz, a zaczęliśmy rzucać z dystansu. Nie mogliśmy się jednak wstrzelić, a rywale trafiali wszystkie swoje trójki, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Przewaga gospodarzy nie trwała długo i znów Trefl był na czele. Na koniec kwarty sopocianie wygrywali 24:23. Po stronie Kinga szaleli Kikowski i Medlock, którzy razem zdobyli 21 punktów.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch skutecznych akcji Kinga, co zmusiło trenera Marcina Klozińskiego do wzięcia przerwy na żądanie. W kolejnej fazie gra się jednak wyrównała, choć wciąż trudny do zatrzymania był Carlos Medlock, a do zdobywania punktów włączył się trzeci z liderów szczecinian, Tauras Jogela. King zaczął uciekać, a Trefl męczył się w ataku. Zespół z Sopotu próbował różnych rozwiązań, ale kolejne akcje nie kończyły się punktami. King uciekał i do przerwy zatrzymał się na 16 oczkach przewagi.

W trzeciej kwarcie nie zmieniło się wiele w obrazie gry, próbowaliśmy, momentami nawet zmniejszaliśmy znacząco straty. Jednak King kontrolował spotkanie, trzymał nasz zespół na bezpieczną odległość. Dopiero końcówka trzecie odsłony przyniosła przełamanie, kilka razy zatrzymaliśmy akcje szczecinian, trafiliśmy dwa razy za trzy (pierwsze udane próby zza łuku!) i na 10 minut przed końcem przegrywaliśmy 58:67.

King szybko odzyskał równowagę w ostatniej kwarcie i znów odskoczył na 15 punktów. Trefl próbował, kilka razy zbliżał się na 12 oczek, ale bardziej udało się zmniejszyć przewagę gospodarzy dopiero w końcówce. King uspokoił swoją grę i przestał popełniać błędy, To pozwoliło szczecinianom na utrzymanie bezpiecznej przewagi i wygranie meczu 95:82.

King Szczecin - Trefl Sopot 95:82 (23:24, 27:10, 17:24, 28:24)

King: Medlock 29, Jogela 20, Kikowski 18, Harris 11, Bartosz 7, Paliukenas 6, Kowalczyk 3, Diduszko 2, Diesiatnikow 0, Jonuška 0, Majcherek 0.

Trefl: Love 15, Zack 14, Dylewicz 12, M. Kolenda 8, Karolak 10, Stefański 7, Ł. Kolenda 7, Śmigielski 6, Majewski 2, Motylewski 1.